BeFunky collage 31 560x416 - Talenti ferizajas kërkon skuadër, mbetët agjent i lirë! (Video/Foto)

Skuadrat kanë shumë talent, por shpesh ata i humbasin ata për shkak të numrit të madh të lojtarëve.

Një futbollist i ri dhe cilësor nga Ferizaj, tani ka mbetur pa skuadër. Bëhet fjalë për Ilir Aliun, i cili është agjent i lirë qysh nga dita e djeshme.

BeFunky collage 2 11 - Talenti ferizajas kërkon skuadër, mbetët agjent i lirë! (Video/Foto)

Aliu është 19-vjeçar dhe luan në dy pozicione, si mbrojtës qendror dhe anësor.

Ai sezonin e kaluar luajti në pothuajse tërë ndeshjet, duke treguar paraqitje dinjitoze. Por, kur erdhi momenti për të luajtur me grup-moshat më të mëdha, Aliu mbeti pa skuadër!

Talenti i lindur më 31/05/1999 është duke kërkuar një klub të ri që ia mundëson atij ta tregoj talentin që posedon.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.