shkolla1 1 560x416 - Thyhen dritaret e një shkolle në Ferizaj

Shkolla “Jeronim De Rada” e cila gjendet në rrugën “Dëshmorët e Kombit” në Ferizaj, është dëmtuar nga persona të panjohur.

Sinjali mëson nga burimet brenda policisë se drejtoresha e kësaj shkolle ka raportuar në polici se dikush ka thyer gjashtë dritare në sallën e Edukatës Fizike.

Këtë dëmtim të sallës ajo u ka thënë hetuesve policorë se e ka vërejtur në mëngjes, kur po i bënte një kontroll objektit shkollor.

Sinjali merr vesh që kanë nisur hetimet për këtë rast, i cili është cilësuar si “Dëmtim prone”.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.