w 101 560x356 - U godit nga vetura, vdes këmbësori në Ferizaj

Policia e Kosovës ka njoftuar se një aksident me fatalitet ka ndodhur në magjistralen Kaçanik-Ferizaj, shkruan Gazeta inFokus.

Sipas njoftimit të policisë thuhet se i dyshuari duke mos iu përshtatur shpejtësisë së lëvizjes së automjetit si dhe kushteve të rrugës ka goditur këmbësorin, i cili pësoi lëndime vdekjeprurëse.

Vdekjen e viktimës, në vendin e ngjarjes e ka konstatuar ekipi mjekësor.

Policia njofton se me urdhër të prokurorit kujdestar, trupi i pa jetë dërgohet në IML për obduksion, ndërsa i dyshuari dërgohet në mbajtje për 48 orë.

“Magjistralja Kaçanik-Ferizaj 24.01.2021-22:41.Ka ndodhur një aksident trafiku me fatalitet ku dyshohet se i dyshuari mashkull kosovar duke mos e përshtatur shpejtësinë e lëvizjes së automjetit si dhe kushteve të rrugës godet këmbësorin mashkull i cili pëson lëndime vdekjeprurëse. Vdekjen e viktimës, në vendin e ngjarjes e ka konstatuar ekipi mjekësor. Me urdhër të prokurorit kujdestar, trupi i pa jetë dërgohet në IML për obduksion, ndërsa i dyshuari dërgohet në mbajtje për 48 orë”, njofton Policia.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.