varoshi ferizaj1 560x330 - Urë e rrethrrotullim në Varosh, Ferizaj (VIDEO)

Banorët e fshatit Varosh të Ferizajt thonë se rrezikohen shumë nga treni që kalon andejpari.

Për këtë arsye, komuna me ndihmën e Qeverisë ka filluar procedurat për realizimin e një projekti që do ta zgjidhë njëherë e mirë këtë problem.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.