w 6 560x416 - Vdes infermierja e pensionuar nga COVID-19 në Ferizaj

Infermierja e pensionuar Hysnije Haliti nga Ferizaj ka vdekur pas infektimet me koronavirus.

Lajmin e ka bërë të ditur Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Ferizaj, përmes një postimi në Facebook.

“Me dhembje të thellë morim lajmin për vdekjen e infermieres në pension znj. Hysnjie Haliti nga virusi COVID-19. Zonja Hysnjie, 71 vjeçare, ishte njëra nga infermieret e para shqiptare në trevën e Ferizajt dhe ka dhënë kontribut të rëndësishëm në avancimin e shëndetësisë ferizajase.

“Personeli i QKMF-Ferizaj do ta kujtojë përherë shembëlltyrën e saj fisnike dhe virtytet e larta njerëzore. I lehtë të qoftë dheu i Kosovës! Pusho në paqen e paskajshme kolege e nderuar”, thuhet në njoftimin e tyre.

124423597 4604439806264504 4850887000942385994 n.png? nc cat=102&ccb=2& nc sid=730e14& nc ohc=8nt4rWZefvYAX DfqzM& nc ht=scontent.fprn3 1 - Vdes infermierja e pensionuar nga COVID-19 në Ferizaj