aksident 560x416 - Video nga aksidenti në Ferizaj ku vdiqën tre persona, shikojeni se si ka përfunduar vetura

Një aksident i rëndë me fatalitet ka ndodhur në magjistralen Kaçanik-Ferizaj, ku tre persona kanë humbur jetën, ndërsa një person po trajtohet në QKUK në gjendje të rëndë.

Rasti ka ndodhur  kur ngasësi i veturës Opel Astra, duke mos e përshtatur shpejtësinë e lëvizjes kushteve të rrugës ,humb kontrollin mbi automjetin duke dal nga rruga dhe duke u  përplasur në disa grumbuj dheu dhe gurësh skaj rruge dhe duke u rrokullisur me automjetin, me ç’rast vozitësi dhe tre pasagjerët, sipas mjekëve, kishin pësuar lëndime të rënda e si pasojë, ngasësi i automjetit ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes, kurse tre pasagjerët janë dërguar në QKUK Prishtinë, ku pas një kohe Policia është informuar se dy nga të lënduarit kanë ndërruar jetë, ndërsa pasagjeri i tretë është në mjekim intenziv, thuhet në detajet e dhënë nga policia,

Ndërsa, në një video të publikuar në rrjetet sociale shihet se si është dëmtuar vetura me të cilën udhëtonin 4 personat.

 

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.