​Gjithçka gati për “Ditët e Kulturës Ferizaj 2018”

Nesër në Ferizaj do të fillojnë “Ditët e Kulturës” një eveniment i kulturës, i cili për disa ditë para ferizajasve do të ofrojë shumë aktivitete kulturore nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Ferizajt, Agim Aliu.

Sipas drejtoreshës për Kulturë, Rini dhe Sport, Xhemile Murati-Shabani, hapja solemne e “Ditëve të Kulturës” q përkon edhe me 30-vjetorin e themelimit, do të bëhet me festivalin e fëmijëve “Fëmijët e Gëzuar”.
“Artdashësit dhe dashamirësit e kulturës kanë një rast të mirë të njihen me rrjedhat e krijimtarisë kulturore dhe t’i shijojnë ato vlera që po krijohen në këtë mjedis”, ka thënë Murati-Shabani.

Drejtori i festivalit “Fëmijët e Gëzuar”, Nazmi Aliu, është shprehur se në këtë festival konkurrenca ka qenë e jashtëzakonshme, ndërsa nga juria profesionale janë zgjedhur edhe këngët konkurruese.

Gjatë ditëve të kulturës, të cilat do të zgjasin deri më 12 qershor, janë planifikuar edhe aktivitete të ndryshme kulturore-sportive.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.