ferizaj zeropese.com ..... 171 560x416 - 2 të vdekur nga COVID-19 në Spitalin e Ferizajt

Në Spitalin e Ferizajt kanë vdekur dy persona të infektuar me koronavirus. Drejtori i Spitalit Rajonal të Ferizajt, Jeton Zeqiri, tha se edhe tre pacientë të tjerë janë në gjendje kritike. Ai ka njoftuar se në këtë spital 20 pacientë po trajtohen me oksigjeno-terapi, kurse gjashtë të tjerë janë liruar për në shtëpi pasi gjendja shëndetësore e tyre ishte e mirë.

Nga rezultatet e publikuara sot nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, në Ferizaj janë regjistruar dy raste pozitive me koronavirus.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.