Sylejman Breznica1 560x358 - 94 vjeçari nga Ferizaj ende i shkathët mbi timon

E gjithë këto vite ai nuk pati asnjëherë nevojë as për ndonjë intervenim mjekësor e as nuk pati ndonjëherë telashe me policinë.

Ka kohë që Sylejman Breznica nga Surqina e Ferizajt ecë me ndihmën e shkopit.

Por atij nuk i duhet kurrfarë ndihmë për të vozitur.

94 vjeçari për më shumë se gjysmë shekulli nuk e hoqi timonin nga dora.

E gjithë këto vite ai nuk pati asnjëherë nevojë as për ndonjë intervenim mjekësor e as nuk pati ndonjëherë telashe me policinë.

Plaku tregoi se përderisa është në gjendje të mirë shëndetësore do të vozisë akoma.

Në atë moment që e humb sigurinë, Breznica ka thënë se nuk do të dalë t’i rrezikoj të tjerët në komunikacion.

Shiko Videon:

 

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.