a mund ta dalloni gjarprin helmues qe terrorizoi nje familje ne australi foto 560x416 - A mund ta dalloni gjarprin helmues që terrorizoi një familje në Australi? (Foto)

Një familje australiane ka zbuluar terrorin që kanë përjetuar pasi kanë kapur një gjarpër që fshihej në oborrin e tyre.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, banorët e shtëpisë në Queensland kishin frikë se reptili me ngjyrë të errët ishte një gjarpër vdekjeprurës, i cili mund të vriste ata me helmin e tij.

a mund ta dalloni gjarprin helmues qe terrorizoi nje familje ne australi foto - A mund ta dalloni gjarprin helmues që terrorizoi një familje në Australi? (Foto)

Megjithatë, pasi thirrën autoritetet përgjegjëse, familjes iu tha se gjarpri ishte në të vërtetë një gjarpër shumë më pak i rrezikshëm për njerëzit, por gjithsesi helmues.

Me kaq shumë gjëra në oborrin e familjes, gjarpri i hollë është shumë i vështirë për t’u vënë re – a mund ta vëreni ju? /Telegrafi/

a mund ta dalloni gjarprin helmues qe terrorizoi nje familje ne australi foto 1 - A mund ta dalloni gjarprin helmues që terrorizoi një familje në Australi? (Foto)

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.