Një familje australiane ka zbuluar terrorin që kanë përjetuar pasi kanë kapur një gjarpër që fshihej në oborrin e tyre.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, banorët e shtëpisë në Queensland kishin frikë se reptili me ngjyrë të errët ishte një gjarpër vdekjeprurës, i cili mund të vriste ata me helmin e tij.

Megjithatë, pasi thirrën autoritetet përgjegjëse, familjes iu tha se gjarpri ishte në të vërtetë një gjarpër shumë më pak i rrezikshëm për njerëzit, por gjithsesi helmues.

Me kaq shumë gjëra në oborrin e familjes, gjarpri i hollë është shumë i vështirë për t’u vënë re – a mund ta vëreni ju? /Telegrafi/

a mund ta dalloni gjarprin helmues qe terrorizoi nje familje ne australi foto 1 - A mund ta dalloni gjarprin helmues që terrorizoi një familje në Australi? (Foto)

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.