auto unnamed 1152226171715222617381 560x416 - Afrim Llabjani emërohet drejtor i Drejtorisë së Arsimit në Ferizaj

Me qëllim që të mos shkaktohet ngecje në dinamikën e punës dhe vakum institucional për të proceduar lëndët, pasditen e sotme kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu ka emëruar drejtorin e ri të Drejtorisë së Arsimit.

Drejtor i ri i Drejtorisë së Arsimit është emëruar Afrim Llabjani.

Siç njofton Komuna e Ferizajt, drejtori i ri i Drejtorisë Komunale të Arsimit, Afrim Llabjani ka të përfunduar Fakultetin Filozofik, dega Pedagogji. Ai ka përvojë të gjatë në sektorin e arsimit, duke shërbyer në këtë drejtori për shumë vite me radhë. Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu është i vendosur të çoj përpara vizionin e tij për arsimin në nivelin lokal, pavarësisht sfidave të mëdha me të cilat po ballafaqohet aktualisht kjo drejtori, po ashtu me një dinamike të shtuar të punës e transparencë e cila deri më tani është dëshmuar plotësisht, të zgjidh problemet e trashëguara ndër vite në këtë drejtori.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.