Screenshot 4 61 560x416 - Agim Aliu tregon kur do të hapet rruga që bashkon qytetin e Ferizajt

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu ka thënë se për vetëm pak javë do të lëshohet për qarkullim rruga apo nyja e projektit “Bashkimi i Qytetit” me të cilën ferizajasit mund të përshkojnë qendrën brenda pak minutave.

Ai ka thënë se tani ndryshe nga e kaluara kjo nyjë do tu lehtësojë qytetarëve lëvizjen në qendër të qytetit.

“Tashmë është çështje e pak javëve, kur do të lëshohet për qarkullim nyja kryesore e projektit “Bashkimi i Qytetit”, që i mundëson ferizajasve të përshkojnë qendrën brenda pak minutave, ndryshe nga e kaluara”, shkruan Aliu./Gazeta inFokus/

Tashmë është çështje e pak javëve, kur do të lëshohet për qarkullim nyja kryesore e projektit “Bashkimi i Qytetit”, që i mundëson ferizajasve të përshkojnë qendrën brenda pak minutave, ndryshe nga e kaluara.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.