aktoret e horrorit te ri nga netflix rrefejne tmerrin se si dolen te traumatizuar nga xhirimet 560x416 - Aktorët e horrorit të ri nga ‘Netflix’ rrëfejnë tmerrin se si dolën të traumatizuar nga xhirimet

Seriali “The Haunting Of Hill House” është pa dyshim një nga më të frikshmit e vitit.

Aktori Oliver Jackson-Cohen tha për Metro se xhirimi i serialit drithërues e la atë duke parë vegime, ndërsa aktorja tjetër Elizabeth Reaser vuante nga pagjumësia.

“Natyrisht ju e dini, sepse ne jemi aktorë, ne kemi imagjinatë të gjerë” tha Oliver, i cili luan rolin e të droguarit, Luka Crain në këtë serial, shkruan DailyMail, transmeton Telegrafi.

aktoret e horrorit te ri nga netflix rrefejne tmerrin se si dolen te traumatizuar nga xhirimet - Aktorët e horrorit të ri nga ‘Netflix’ rrëfejnë tmerrin se si dolën të traumatizuar nga xhirimet

Aktori Oliver Jackson-Cohen (Foto: Alberto E. Rodriguez/Getty Images/Guliver)

“Pasi kishim kryer xhirimet e serialit, fillova të mendoj se dikush ishte ulur në fund të shtratit tim gjatë natës”, tregoi më tej.

Elizabeth Reaser, e cila luan motrën e tij më të madhe Shirley në këtë shfaqje, shtoi: “Nuk kam pasur ndërveprime shpirtërore, por ndjehem sikur ka diçka që ndodh pa vetëdije. Nuk isha në gjendje të fle, ndjehesha si e çmendur”.

aktoret e horrorit te ri nga netflix rrefejne tmerrin se si dolen te traumatizuar nga xhirimet 1 - Aktorët e horrorit të ri nga ‘Netflix’ rrëfejnë tmerrin se si dolën të traumatizuar nga xhirimet

Elizabeth Reaser (Foto: Alberto E. Rodriguez/Getty Images)

Gjatë intervistës, Oliver ndërhyri duke i thënë asaj: “Mbaj mend një javë kur të gjithë ne…po xhironim prej nëntë muajsh dhe më kujtohet që të thirra një ditë dhe ti thjesht nuk fole”.

“The Haunting Of Hill House” është një prodhim i dhjetë serive nga Netflix, një dramë horror që është në romanin e vitit 1959 me të njëjtin emër nga Shirley Jackson. /Telegrafi/

aktoret e horrorit te ri nga netflix rrefejne tmerrin se si dolen te traumatizuar nga xhirimet 2 - Aktorët e horrorit të ri nga ‘Netflix’ rrëfejnë tmerrin se si dolën të traumatizuar nga xhirimet

Pamje nga xhirimet e “The Haunting Of Hill House”

aktoret e horrorit te ri nga netflix rrefejne tmerrin se si dolen te traumatizuar nga xhirimet 3 - Aktorët e horrorit të ri nga ‘Netflix’ rrëfejnë tmerrin se si dolën të traumatizuar nga xhirimet

Pamje nga xhirimet e “The Haunting Of Hill House” 

aktoret e horrorit te ri nga netflix rrefejne tmerrin se si dolen te traumatizuar nga xhirimet 4 - Aktorët e horrorit të ri nga ‘Netflix’ rrëfejnë tmerrin se si dolën të traumatizuar nga xhirimet

Posteri i “The Haunting Of Hill House”

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.