269760479 5006784342706311 5478094343257218265 n1 560x416 - Alpinistët zbresin në Ferizaj me aktivitet për mërgatën e rininë (Foto)

Një aktivitet i veçantë, për herë të parë i këtij lloji, kushtuar mërgatës dhe të rinjve, u mbajt sot nga Klubi Alpin “Prishtina”, ku dhjetëra anëtar të këtij klubi, u lëshuan me litarë nga çatia e ndërtesës së Komunës.

Kryetari i komunës së Ferizajt, Agim Aliu ka shkruar në Facebook se kjo ngjarje u organizua nën duartrokitjet dhe sytë e dhjetëra ferizajasve në shesh, që u mblodhën për të ndjekur këtë ngjarje që pati natyrisht, mbështetjen edhe të Komunës.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.