47577759 2071585162887308 8205494912603389952 n 560x416 - Asfaltohen rrugët e fshatit Komogllavë

Këtë të shtunë është bërë asfaltimi i rrugëve në fshatin Komogllavë. Nga afër asfaltimin e këtyre rrugëve e ka përcjellur edhe numri një i qytetit të Ferizajt Agim Aliu, i shoqëruar edhe nga drejtori i infrastrukturës, Arbër Bytyqi si dhe bashkëpunëtore të tjerë.

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu tha se edhe në këtë zonë po investohet me projekte të rëndësishme infrastrukturore për t’i ofruar përfundimisht banorëve të këtij fshati dhe fshatrave përreth infrastrukturën e munguar ndër vite.

Edhe drejtori i Drejtorisë së Infrastrukturës, Arbër Bytyqi, tha se banorët e këtij fshati e kanë vuajtur gjatë mungesën e investimeve infrastrukturore.

“Jemi në fshatin Komogllavë, ndërsa po bëjmë përfundimin e një projekti i cili është filluar muaj me parë, ku po bëhet asfaltimi i 20 rrugicave në këtë fshat, ndërsa bëhet fjalë për një projekt rreth 400 mijë euro”, është shprehur drejtori Bytyqi, përderisa ka shtuar se sot po përmbyllet pjesa e fundit e asfaltit në këtë fshat.

Edhe banorët e këtij lokaliteti e kanë mirëpritur asfaltimin e rrugëve të tyre. U bë e ditur se asfaltimi i rrugëve në fshatin Komogllavë është projekt tre vjeçare.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.