kenga magjike 933x445 min 11 560x416 - Kush kaloi në finale?! Këngëtarët konfirmojnë se janë pretendentë për çmimin e madh të “Kënga Magjike”

Mbrëmjen e së shtunës, në Pallatin e Koncerteve do të shpallet fituesi i festivalit “Kënga Magjike”. Pas performancave LIVE në netët gjysmëfinale, konkurrentët patën mundësi të gjykonin performancat dhe të reflektonin në lidhje me vlerësimet. Gjatë paradites së sotme, ata kanë votuar të gjithë kolegët e tyre, duke vendosur edhe se cili do të jetë fituesi.

Në rrjetet sociale, 9 konkurrentë e “Kënga Magjike” kanë konfirmuar se janë pjesë e finales, ndërsa presim që edhe finalistët e tjerë të reagojnë:

Nuk të dua dot më pak – Klajdi Haruni

Digjem – Artjola Toska dhe Bruno

Vuj – Ronela Hajati

Më ke mua – Kejsi Tola

Akull – Krusita

Plas – Flori Mumajesi

Mos urre – Erik Lloshi

Kur përfundon një dashuri si kjo e jona! – Rozana Radi

Qaj – Ardit Çuni dhe Daniela Toçi

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.