WP 34 560x416 - Batuta e Adem Mikullovcit në Kuvend që bëri të qeshnin të gjithë deputetët

Aktori Adem Mikullovci ka ndërruar jetë mbrëmë pas mesnate në moshën 83 vjeçare.

Përveç angazhimeve të tij të shumta në fushën e artit, Mikullovci ka dhënë kontribut edhe në politikë.

Mikullovci ishte zgjedhur deputet i Kuvendit të Kosovës para dy vitesh, ndërkaq në fjalimet e tij në Kuvend nuk kanë munguar as batutat e tij.

Në një video të cilën e kishte publikuar Telegrafi më herët, Mikullovci shihet duke i thënë kryetarit të Kuvendit të Kosovës në atë kohë, Kadri Veseli, që të flasë më ngadalë pasi që nuk po e kupton se për çka janë duke votuar.

Kjo kishte bërë që të gjithë deputetët në Kuvend të qeshnin për disa sekonda, ndërsa Veseli e kishte pranuar se po fliste më shpejtë se sa që duhet.

Për vdekjen e Mikullovcit kanë reaguar politikanë e artistë të ndryshëm.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.