deti 19001 560x374 - Bregdeti shqiptar me diell dhe shi

Sipas shërbimit meteorologjik ushtarak, moti parashikohet i kthjellët në mëngjes.

Në mesditë dhe pasdite, në Jug e pjesërisht në qendër, parashikohen vranësira të pakta deri mesatare në shpërbërje në mbrëmje.

Reshje të izoluara parashikohen në Juglindje prej mesditës. Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim 2-7 m/sek në bregdet. Deti i forcës 2-3 me lartësi vale 0.8-1.4 metër.