deti 19001 560x374 - Bregdeti shqiptar me diell dhe shi

Sipas shërbimit meteorologjik ushtarak, moti parashikohet i kthjellët në mëngjes.

Në mesditë dhe pasdite, në Jug e pjesërisht në qendër, parashikohen vranësira të pakta deri mesatare në shpërbërje në mbrëmje.

Reshje të izoluara parashikohen në Juglindje prej mesditës. Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim 2-7 m/sek në bregdet. Deti i forcës 2-3 me lartësi vale 0.8-1.4 metër.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.