Moti sot në Kosovë

9 July, 2021 0

Vendi do të vazhdojë të ndikohet nga masat e nxehta të ajrit, ku të premten do jetë kryesisht mot me diell. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës…

Moti në Kosovë

28 June, 2021 0

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se situatë e ngjashme meteorologjike sikurse në ditët e fundit do të vijojë edhe gjatë kësaj jave. Kjo do…

Sot mot me diell

22 June, 2021 0

Në Kosovë të martën do të mbajë mot me diell. Kështu ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-18 Celsius, ndërsa maksimalet…

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se gjatë këtyre dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe relativisht i ftohtë.…