auto moti 3 616185056131 560x416 - Parashikimi i motit për ditën e sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të fitur se sot do të jetë mot me shi.

Në njoftimin e tyre bëhet e ditur se këto reshje gjatë natës do të shndërrohen në borë, përcjell Ferizaj24.

“Parashihet një javë kryesisht më dinamike. Nesër gjatë ditës do të ketë reshje shiu të cilat gjatë natës do të shndërrohen në borë”, thuhet në njoftim.

Tutje, IHK-ja ka bërë të ditur se temperaturat minimale parashikimit do të lëvizin ndërmjet -5 deri 4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-8 gradë Celsius.

6 31 - Parashikimi i motit për ditën e sotme

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.