ff1 e1547025238342 780x4391 560x416 - Çfarë shihni në këtë fotografi? Testi i thjeshtë që do të t’u tregojë se sa jeni të stresuar! (Foto)


Një imazh është shfaqur në mediat sociale i cili thuhet se tregon një iluzion optik që me sa duket përcakton se sa jemi të stresuar.

Dhe siç thuhet tutje, niveli juaj i stresit gjendet në atë që shihni brenda sekondave.

Nëse imazhi është i palëvizshëm, ju jeni të qetë; nëse lëviz pak, ju jeni të stresuar dhe nëse lëviz si një karusel, ju jeni shumë të stresuar.

Imazhi tani më i bërë viral ka provokuar shumë njerëz në internet, duke lënë shumë komente online dhe duke zbuluar nivelet e tyre të stresit.

Ky test i stresit thuhet të jetë punë e neurologut japonez Yamamoto Hashima.

ff11 - Çfarë shihni në këtë fotografi? Testi i thjeshtë që do të t’u tregojë se sa jeni të stresuar! (Foto)

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:


Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.