debuton telefoni i pare i palosshem sjell ekran amoled me 78 inc 560x416 - Debuton telefoni i parë i palosshëm, sjell ekran AMOLED me 7,8 inç
debuton telefoni i pare i palosshem sjell ekran amoled me 78 inc - Debuton telefoni i parë i palosshëm, sjell ekran AMOLED me 7,8 inç

Që nga fillimi i vitit, ka pasur diskutime për telefonat fleksibil. Ndërsa Samsung dhe LG janë diskutuar më së shumti në lidhje me këtë çështje, kompani të tjera kanë hedhur bastet e tyre në rrjet. Siç duket se një kompani e panjohur mund të jenë të parët në treg me këtë lloj produkti, pasi që Royole ka lëshuar detaje për FlexPai-in e tyre.

Edhe pse Royole mund të mos ketë të njëjtën lloj fame si kompanitë Samsung apo LG, firma nuk është një veprimtari e vogël. Royole u krijua në vitin 2012 nga një grup i të diplomuarve të Inxhinierisë në Stanford dhe “krijon dhe prodhon teknologjitë dhe produktet e gjeneratës së ardhshme, duke përfshirë ekrane të avancuara fleksibil, sensorë fleksibël dhe pajisje të zgjuara”.

[embedded content]

FlexPai do të mundësohet nga procesori Snapdragon 8150 Qualcomm, 6GB ose 8GB RAM, dhe do të ketë opsionin e 128GB, 256GB ose 512GB hapësire ​​të brendshme me mundësinë e zgjerimit përmes microSD.

Pajisja do të përdor një ekran AMOLED prej 7.8 inç me një rezolucion prej 1920 x 1440 pikselësh. Meqenëse është një telefon, do të ketë edhe kamera, me sensorë 16MP dhe 20MP.

Pavarësisht nëse dëshironi të provoni të ardhmen e telefonave, parapagimet për pajisjen fillojnë sot në Kinë, me çmim prej $ 1,290 USD për variantin 6GB me hapësirë të brendshme prej 128GB, $ 1,435 USD për modelin 8GB RAM + 256GB dhe së fundmi $ 1,865 USD për versionin e lartë me 8GB RAM dhe 512GB hapësirë ​​ruajtjeje. /Telegrafi/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.