01 07 2017 6898041 moti i nxehte dhe me vape 635x3581 560x358 - Diell dhe vranësira, kuptoni temperaturat për sot

Sot do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të lehta të cilat do t’i takojnë stadit të lartë të troposferës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalët e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 30-33 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike vazhdon të mbetet mbi vlerat e normales Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriut dhe verilindjes.

Indeksi UV mbetet i lartë, të paktën deri në gjysmën e dytë të këtij muaji, raporton IHM i Kosovës.

ss 11 - Diell dhe vranësira, kuptoni temperaturat për sot

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.