auto dhuna 1513272766 49188681513273317 600x360 11 560x360 - Dy burra nga Ferizaj i rrahin gratë e tyre

Rastet kur burrat rrahin gratë e tyre janë të shpeshta.

Kësisoj dy burra nga Ferizaj gjatë ditës së hënë i kanë rrahur bashkëshortet e tyre.

Njeri gruan e tij e ka bërë për spital, kurse bashkëshortja e tjetrit nuk raportohet për lëndime.

Të dy këta burra nga Ferizaj janë arrestuar nga Policia e Kosovës dhe me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij viktimën femër kosovare. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij viktimës femër kosovare. Nuk raportohet për lëndime. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e Policisë.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.