dy ore e gjysme ne operacion 33 vjecarit nga etiopia i nxjerrin nga barku 122 gozhda 560x416 - Dy orë e gjysmë në operacion, 33-vjeçarit nga Etiopia i nxjerrin nga barku 122 gozhda
dy ore e gjysme ne operacion 33 vjecarit nga etiopia i nxjerrin nga barku 122 gozhda - Dy orë e gjysmë në operacion, 33-vjeçarit nga Etiopia i nxjerrin nga barku 122 gozhda

Mjekët në kryeqytetin etopian Addis Abeba janë përballur me një situatë të pazakontë. Një pacient 33-vjeçar që vuan nga sëmundje mendore kishte konsumuar 122 gozhdë rreth 10 cm, kruajtëse dhëmbësh dhe pjesë xhami të thyer.

“Pacienti ka vuajtur nga sëmundjet mendore për 10 vitet e fundit, dhe ndaloi marrjen e ilaçeve para dy vitesh e filloi të konsumonte objekte të ndryshme. Mendoj se ai ka konsumuar sendet me ndihmën e ujit, por ai është një njeri me fat që ato objekte të mprehta nuk e kanë prerë barkun e tij, pasi mund t’i shkaktonin infeksione të rënda, madje edhe vdekje”, tha kirurgu për.

Operacioni zgjati dy orë e gjysmë. Kirurgu shtoi se pacienti ishte duke u rikuperuar. /oranews/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.