pamje qe deshmojne se si pilotet ukrainas kryejne manovra te rrezikshme fluturojne pak metra mbi kokat e kolegeve video 560x416 - Pamje që dëshmojnë se si pilotët ukrainas kryejnë manovra të rrezikshme, fluturojnë pak metra mbi kokat e kolegëve (Video)
pamje qe deshmojne se si pilotet ukrainas kryejne manovra te rrezikshme fluturojne pak metra mbi kokat e kolegeve video - Pamje që dëshmojnë se si pilotët ukrainas kryejnë manovra të rrezikshme, fluturojnë pak metra mbi kokat e kolegëve (Video)

Pilotët e forcave ajrore të Ukrainës shpesh kryejnë manovra të rrezikshme dhe fluturojnë shumë ulët.

Por, nuk janë të rralla rastet kur për shkak të këtyre veprimeve e kanë paguar me jetë, transmeton Telegrafi.

Më poshtë ju sjellim disa video që tregojnë se si pilotët kryejnë manovra që ua rrezikojnë jetën edhe kolegëve, duke fluturuar vetëm pak metra mbi kokat e tyre.

Shumica prej tyre në shikim të parë duken sikur janë marrë nga skenat e filmave aksion të Hollywood-it, por në fakt ato janë të vërteta dhe janë filmuar nëpër baza ajrore në vende të ndryshme të Ukrainës. /Telegrafi/

[embedded content]

[embedded content]

[embedded content]

[embedded content]

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.