covid 19 560x374 - Edhe një ministër i qeverisë rezulton pozitiv me Covid-19

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Këtë e ka bërë të ditur vet Abrashi me anë të një statusi ku ka bërë me dije se nuk ka ndonjë komplikim dhe ka bërë thirrje që të respektohen masat parandaluese si vënia e maskës, distanca sociale dhe higjiena.

“Pas shfaqjes së disa simptomave, jam testuar për COVID 19 dhe kam rezultuar pozitiv.
Me shëndet jam mirë dhe nuk kam ndonjë komplikim. Ju lutem keni kujdes dhe përmbahuni masave kundër COVID 19.

Të bashkuar do t’ia dalim

#Mbajemaskën

#mbajedistancën

#mbajehigjienen”, ka shkruar Abrashi në Facebook.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.