qendra e kultures 560x416 - Kështu do të duket Pallati i Kulturës në Ferizaj, projekti milionësh i Ministrisë së Kulturës

Shumë shpejtë do të nis ndërtimi i Pallatit të Kulturës në Komunën e Ferizajit, që do të jetë i vendosur në qendër të qytetit.
Një vepër kjo kulminante sipas kryetarit të kësaj komune, Agim Aliu.

Ky i fundit ka postuar edhe planin se si do të duket objekti në fjalë, i cili është investim milionësh i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sporteve.

“Pallati i Kulturës, investim milionësh i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sporteve do të ngërthej skenat më mira, hapësirat më të përshtatshme dhe shijen më të rafinuar të një godine kulturore, projeksion për dhjetëra dekadat e ardhshme.

Së shpejti fillon ndërtimi e bashkë me të edhe konkurrueshmëria e saj me qendrat më moderne rajonale”, ka shkruar Aliu.

Në këtë pallat do të jetë edhe Sallata Koncertale, Muzeu e Galeria.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.