Jeronim de Rada 870x5221 1 560x416 - Edhe shkolla “Jeronim de Rada” kalon me mësim online

Pas shkollës fillore “Ahmet Hoxha”, nga dita e sotme  27 janar deri më 4 shkurt me mësim nga distanca do të kalojë edhe shkolla fillore “Jeronim de Rada”.

Ky vendim u morr nga Task Forca e shkollës, pasi në këtë institucion arsimor deri tani  rezultuan pozitiv me coronavirus 165 nxënës apo 11.27% nga numri i përgjithshëm i tyre.

Numrin e të infektuarve në këtë shkollë, për TV TEMA e konfirmoi drejtoresha Servete Hajrullahu-Krasniqi.

Ajo gjithashtu bëri të ditur se numri i mësimdhënësve që janë prekur me COVID-19 ka arritur në 15 sish.

Servete hajrullahu krasniqi 1 768x4251 1 - Edhe shkolla “Jeronim de Rada” kalon me mësim online
Servete Hajrullahu-Krasniqi – Drejtoreshë e shkollës “Jeronim de Rada”

Vetëm gjatë ditës së sotme, 185 ferizajas kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Aktualisht, në gjithë komunën e Ferizajt janë 946 raste aktive derisa në spitalin e qytetit nga COVID-19 janë duke u trajtuar 5 pacientë.

COVID 19  RASTET FERIZAJ 26 JANAR 2022 s1 - Edhe shkolla “Jeronim de Rada” kalon me mësim online
Numri i rasteve të konfirmuara me COVID-19 në Ferizaj – 26 Janar 2021

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.