QKUK paciente covid 19 koronavirusi coronavirusio 600x360 11 560x360 - Një djalë nën moshën 9 vjeçare viktimë e COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 6 viktima nga COVID-19, raporton Gazeta Express.

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Në mesin e viktimave është edhe një djalë nën moshën 9 vjeçare nga Prizreni.

Viktimë është edhe një person i moshës 50-59 vjeçare, dy persona të moshës 70-79 vjeçare dhe dy të moshës mbi 80 vjeç.

Dy nga viktimat janë nga Gjilani, një nga Mitrovica, një nga Deçani dhe një nga Kaçaniku.

viktima 1 356x6001 1 - Një djalë nën moshën 9 vjeçare viktimë e COVID-19 në Kosovë

 

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.