auto Arrest154289400215431360641 560x416 - Ekstradohen nga Mali i Zi për tentim vrasjen në Ferizaj


Policia e Kosovës njofton se janë arrestuar dy të dyshuar të cilët janë ekstraduar nga autoritetet e Malit të Zi për një tentim vrasje që kishte ndodhur më 22 prill të këtij viti.

Sipas Policisë rasti kishte ndodhur në Ferizaj në një kafiteri ku pas një mosmarrëveshje dhe përleshje fizike, viktima V.G. 18 vjeç është qëlluar me armë zjarri dhe të dyshuarit janë larguar nga vendi i ngjarjes dhe deri tani ndodheshin në arrati.

Bëhet fjalë për të dyshuarit B.Z.19 vjeç dhe G.H.22 vjeç, të cilët me urdhër të prokurorit dërgohen në mbajtje për 48 orë.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:


Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.