fatmir makolli me cifteli ne qender te new yorkut ka edhe disa fjale per ameriken video 560x416 - Fatmir Makolli me çifteli në qendër të New Yorkut – ka edhe disa fjalë për Amerikën (Video)
fatmir makolli me cifteli ne qender te new yorkut ka edhe disa fjale per ameriken video - Fatmir Makolli me çifteli në qendër të New Yorkut – ka edhe disa fjalë për Amerikën (Video)

Artisti shqiptar, Fatmir Makolli, i cili njihet si një ndër ekzekutuesit më të mirë të çiftelisë ka postuar një video në profilin e tij në Facebook, ku shihet në një nga pjesët më të frekuentuara të New Yorkut.

Siç ka shkruar Makolli në Facebook, një video të tillë ai e ka bërë derisa gjendej në qendër të Amerikës, në New York – Madison Square Garden.

“Përshëndetje për të gjithë Diasporën tonë të dashur”, ka shkruar Makolli.

Përveç kësaj, përmes videos ai ka thënë disa fjalë falënderimi për SHBA-të të cilat kanë ndihmuar Kosovën, përkatësisht popullin e saj, edhe në kohët më të vështira.

Pas kësaj, ai ka ekzekutuar një melodi me instrumentin me të cilin ai di më së miri, çiftelinë. /Telegrafi/

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.