grabitje 927113 879420 876854 312899 274856 640532 725761 2897661 560x416 - Ferizaj, arrestohen dy të mitur për grabitje në tentativë

Policia ka identifikuar dhe arrestuar dy persona të moshës së mitur për grabitje në tentativë në Ferizaj.

Sipas njoftimit të policisë, të miturit kanë pranuar se me datë 6 shtator rreth orës 22 kanë tentuar të grabisin një market nën kërcënimin e armës.

Policia ka njoftuar se është konfiskuar edhe arma e zjarrit e përdorur në këtë rast me një karikator pa fishek.

Dy të dyshuarit janë intervistuar në prani të kujdestarit dhe avokatëve mbrojtës, dhe me vendim të prokurorit, njëri është dërguar në mbajtje 24 orë në qendrën e mbajtjes, kurse tjetri është liruar.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.