maxresdefault 560x416 - FERIZAJ FLORIAN MARKU MË 5 TETOR NDEZ FERIZAJN

Gladiatori Shqiptar i njohur për luftërat e tij në kafaz, Florian Marku, ka dalë me datën e saktë të mecit të tij të rradhës.

Një javë pas intervistës ekskluzive dhënë për Arena Sportive në RTK, ku Marku e kishte prezantuar lëndimin e tij në dorën e djathtë, ai tashmë e ka zbuluar enigmën e rradhës.

Dueli i Florian Markut me rusin Sergey Klyuev do të mbahet definitivisht më 5 Tetor.

Marku ka rekord prej 6 ndeshje dhe po aq fitore, ndërsa rusi Klyuev ka 6 fitore e 1 humbje.

Ky meç sikurse edhe nata e gladiatorëve tjerë do të organizohen për herë të parë në Pallatin e Sporteve Bill Klinton në Ferizaj.

Nga organizatorët është paralajmëruar që përveç duelit kryesor të mbrëmjes mes Markut dhe Klyuev, do të ketë edhe luftëra tjera në artet marciale.

42397256 2162475433965266 2977734527171172069 n - FERIZAJ FLORIAN MARKU MË 5 TETOR NDEZ FERIZAJN

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.