auto ferizaj komuna15180215081 1 560x416 - Ferizaj të dielën mban garat “Auto Slalom” për femra

Të dielën më 23 Qershor në kuadër të Kampionatit të organizuar nga FASK mbahet gara e dytë, disciplina “Auto Slalom” konkurrenca e femrave.

Gara do të zhvillohet në qytetin e Ferizajt përkatësisht në rrugën para Palestrës së Sporteve “Bill Klinton”, drejtimi Ferizaj-Shtime.

“Auto Slalom” është disciplinë teknike me pengesa, e pa rrezikshme në të cilën automjetet përshkojnë pistën e caktuar njëra pas tjetrës drejt finishit. Në këtë garë mund të marrin pjesë të gjitha femrat e pajisura me patente shoferë me veturat e tyre civile ku gomat dhe frenat duhet të jenë në gjendje të rregullt.

Qëllimi i projektit: “Auto Slalom” për femra është një ngjarje, në të cilën pjesëmarrës do të jenë garuese të ndryshme nga vendi dhe rajoni. Kjo garë ka për qëllim vërtetimin e vlerave të femrës së fuqishme dhe të pavarur, për t’i rrëzuar paragjykimet dhe stereotipet karshi femrës në timon.

Falënderojmë Komunën e Ferizajt të cilët bënë të mundur që kjo garë të mbahet në qytetin e Ferizajt duke na ofruar të gjitha kushtet e nevojshme për realizimin e një ngjarje të tillë, falënderojmë ish-presidenten Atifete Jahjaga për përkrahjen e vazhdueshme, Policinë në qytetin e Ferizajt dhe ekipin mjekësore të cilët janë në gatishmëri për të ruajtur sigurinë, qetësinë publike dhe shëndetin e secilit pjesëmarrës.

Agjenda e garës:

Në ora 9:30-11:00 paraqitja e garuesve
11:00-11:30 kontrollimi teknik i veturave garuese
11:30-12:00 Publikimi i listës shartuese, brifingu me garues, përgatitja për start
12:00 vozitja të lira

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.