38831347 282948442506664 522985832487845888 n1 560x416 - Foto e rrallë e një dasme në Kosovë, viti 1989

Një ndër fotografët më të famshëm amerikan, Steve McCurry, ka publikuar një fotografi të bërë në Kosovë.

Fotografia është shumë e rrallë dhe diçka si kjo nuk kemi parë shpesh në vendin tonë.

Në atë fotografi janë disa krushq, por përshtypje bën flamuri i cili ishte “zyrtari” i shqiptarëve në Jugosllavi – me një yll.

Foto është realizuar në vitin 1989.

“Një person valëvit flamurin e minoritetit shqiptar të Kosovës rrugës për në dasmë.

Kosovë, ish-Jugosllavi, 1989”, thuhet në përshkrimin e fotos.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.