17 aksidente n euml shkup p euml r dy dit euml 12 persona t euml l euml nduar hd 780x4391 1 560x416 - Inskenonin aksidente me vetura për të përfituar nga sigurimet, arrestohen tre persona në Ferizaj

Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona, pasi dyshohet se të njëjtit në bashkëveprim kanë inskenuar qëllimisht aksidente me vetura që të përfitojnë nga sigurimet.

Rasti ka ndodhur të premten në Ferizaj.

“Rr.Ramadan Rexhepi, Ferizaj, 09.09.2022-17:05  Janë arrestuat tre të dyshuar meshkuj  kosovarë pasi që të njëjtit në bashkëveprim kanë inskenuar qëllimisht aksidente me vetura që të përfitojnë nga sigurimet”, thuhet në raportin policor.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit pas intervistimit dërgohen në mbajtje.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.