fituesit 1 643x4501 560x416 - Kosova e dyta në turneun e karatesë në Turqi

Kosova e dyta në turneun tradicional “Turkey Open”
Karateistët e Kosovës kanë zënë vendin e dytë në garat e organizuara në Turqi në mesin e 48 shteteve pjesëmarrëse.

Karateistët e Kosovës kanë shkuar nën organizimin e Federatës të Karatesë së Kosovës dhe ky sukses vie pas suksesit të Kosovës në xhudo në garat mesdhetare në Spanjë.

Në turneun tradicional “Turkey Open”, për nga numri i medaljeve të fituara, e para ka dal Turqia, e dyta Kosova, ndërsa e treta Rusia.

Kosova ka fituar 4 medalje të arta, 7 të argjenda dhe 6 të bronzta.

Medalistët e Kosovës nesër në ora 8:20 do të arrin në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”.

kosova 82321 - Kosova e dyta në turneun e karatesë në Turqi

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.