Saobracajna nesreca na Ibarskoj magistrali Ibarska magistrala 3 620x350 11 560x350 - Kujdes bashkëatdhetarë, autostrada në Serbi po sjellë shumë viktima

Që nga 1 korriku autostrada Beograd-Nish pritet të jetë e frekuentuar nga shumë kosovarë që nga Evropa do të ia mësyjnë Kosovës. Por, kjo autostradë viteve të fundit është shëndrruar në një rrugë tejet të rrezikshme.

Mediat serbe bëjnë thirrje për vëmendje pasi që plot 68 njerëz kanë humbur jetën në këtë autostradë. Segmenti i autostradës në vendin e quajtur Ibar është më i rrezikshmi. , shkruan Indeksonline.

Pas shifrave të frikshme të aksidenteve, që nga nesër policia e trafikut në Serbi do të forcojë kontrolllin me policë civilë e motoçiklistë.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.