auto labi 1530302568 206052815303054981 560x384 - Labinot Tahiri dëshiron të investojë në KF Ferizaji

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri është shprehur i pakënaqur me gjendjen në të cilën po kalon klubi i Superligsë, KF.Ferizaj.

Ndonëse me vështirësi financiare, Labi është zotuar se është i gatshëm që t’i jap nga 500 euro çdo muaj për klubin e vendit të tij.

“Jam shumë i lumtur, nëse Ferizaj avancohet edhe më shumë në Futboll, sepse kemi djem te mirë që shkëlqejnë në arenën tonë të Futbollit. Paratë ato që mund të tubohen, nuk keqpërdorën asnjë cent”, ka shkruar ai.

Postimi i plotë:

Futbolli ynë, në mëshirën e Zotit!!

FERIZAJ!

Mbase nuk po ka mundesi nga organet kompetente që të gjejnë një zgjidhje pêr ta financuar Klubin tonë të mrekullueshem tê Ferizajit, në Futboll, unë jam i gatshëm qê me e hapur një kontonumêr( fondacion) me qëllim që mos të mbetet Ferizaj i yni, pa trajner, e pa financa.

Jam i gatshëm që çdo muaj nga honorari im i rrogës, të i dhuroj nga 500EURO.

Jam shumë i lumtur, nëse Ferizaj avancohet edhe më shumë në Futboll, sepse kemi djem te mirë që shkelqejnë në arenen tonë të Futbollit.

Paratë ato që mund tëtubohen, nuk keqperdorën asnjë cent.

E di qe kemi vllezër e motra edhe nga Diaspora që duan ta shohin duke shkelqyer Ferizaji ynë, por, edhe në përgjegjesi Futbolli në Kosovë.

Me vjen keq qe jeni pa trainer.

Labi juaj

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.