Loading...

Sot, këngëtari Sabri Fejzullahu u dekorua me medalje presidenciale nga Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi.
Këtij lajmi iu gëzua Labi i cili tha fjalë të mëdha për Sabriun.

“Sot, Presidenti i vendit, ka dekoruar me medaljen Presedenciale Njeriun e vlerave artistike shqiptare Sabri Fejzullahun!
Njëri nga mediat, ka shkruar këtë titullin e thjeshtë pêr të!
PRESIDENTI DEKORON KËNGËTARIN!! Unë mendoj, se shumë kush mund të jet kêngêtarë, madje edhe unë, por kurrrë një Artist i madh si Sabri Fejzullahu. A jeni të pajtimit edhe ju?
Ju lutem ta thoni të vertetën.
Është njeri që ka dhuruar art e këngë tash e 50 vite, dhe nuk mund ti thuhet vetëm ‘këngëtari’, se është artist me shumë vlerë.

Thjesht drejtesinë ta thoni.

Qështu ne mundohemi të i lëm artistêt tanë të thjeshtë, e të huajt të mdhenjë! Shkruani si të doni, por ky njeri e gëzon respektin e madh nga populli shqiptar.
PA DREJTESINË NUK E DUA.
URIME I NDERUARI MIKU YNË IKONA SHQIPTARE SABRI FEJZULLAHU.
Labinot Tahiri, Ferizaj Kosove e Shqipërisë”, ka shkruar këngëtari.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Loading...Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.