maskoi te bijen si shitese plazhi kritikohet per racizem dhe perbuzje foto 306x416 - Maskoi të bijën si shitëse plazhi, kritikohet për racizëm dhe përbuzje (Foto)

Claire Flynn nga Skocia, e ka maskuar të bijën Siena për Halloween, sikur të ishte ndonjë shitëse me ngjyrë, që zakonisht shihet nëpër plazhe.

Fakti që e ka lyer trevjeçaren që të duket sikur të jetë me ngjyrë, është bërë shënjestër për kritika, transmeton Telegrafi.

Atë e quajtën raciste, si dhe e konsideruan si përbuzëse ndaj fëmijëve të varfër, që detyrohen të shesin gjësende nëpër plazhe.

maskoi te bijen si shitese plazhi kritikohet per racizem dhe perbuzje foto - Maskoi të bijën si shitëse plazhi, kritikohet për racizëm dhe përbuzje (Foto)

Maskimi që shkaktoi kritika

“Keq që fëmija nuk po e di çfarë po ndodhë, teksa një nënë raciste e lyen fëmijën që të tallet me të varfrit që duan të fitojnë duke shitur”, ka qenë një prej komenteve të shumta.

Para se të kërkonte falje për ndonjë keqkuptim të mundshëm, Flynn ka thënë se nuk ka dashur ta ofendojë askënd, ndërsa kërkoi nga disa që të përmbahen në kritikat ndaj saj. /Telegrafi/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.