bendtner denohet me burg 560x416 - Bendtner dënohet me burg

Futbollisti i njohur danez, Nicklas Bendtner, është dënuar me burg pasi rrahu një taksist.

Sulmuesi nga Danimarka ishte arrestuar muaj më parë pasi një taksist e akuzoi në polici për rrahje.

bendtner denohet me burg - Bendtner dënohet me burg

Bendtner besohet se ja ka thyer nofullën taksistit.

Gjykata e Qytetit të Kopenhagës e ka shpallur fajtor Bendtnerin për rrahje, duke e dënuar me 50 ditë burg.

Futbollisti ka konfirmuar se do ta apelojë këtë vendim.

bendtner denohet me burg - Bendtner dënohet me burg

Bendtner ka një karrierë mjaft të pasur prej futbollisti, duke reprezentuar edhe kombëtaren e Danimarkës. /Telegrafi/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.