menyra si ishin vendosur rrobat e beri bleresen te mendoi se nuk po i sheh ngjyrat njejte do mendoni edhe ju foto 560x416 - Mënyra si ishin vendosur rrobat, e bëri blerësen të mendoi se nuk po i sheh ngjyrat – njëjtë do mendoni edhe ju (Foto)

Holly McKee ndodhej në një qendër tregtare në Dundee Milton të Skocisë, kur pa një sektor që e la të hutuar.

Rrobat e fëmijëve që kanë vetëm ngjyrat bardh, zi dhe gri, të vendosura në një hapësirë, e bëri blerësen të mendoi se nuk është duke i parë ngjyrat si duhet, transmeton Telegrafi.

Mirëpo, kur ktheu kokën dhe vërejti anash rrobat tjera shumëngjyrëshe u qetësua, vetëm se nuk u largua pa shkrepur edhe një fotografi.

menyra si ishin vendosur rrobat e beri bleresen te mendoi se nuk po i sheh ngjyrat njejte do mendoni edhe ju foto - Mënyra si ishin vendosur rrobat, e bëri blerësen të mendoi se nuk po i sheh ngjyrat – njëjtë do mendoni edhe ju (Foto)

Rrobat me ngjyra të errëta

“Njëjtë do të mendoni edhe ju, kur ta shihni për herë të parë këtë skenë befasuese. Mendova se jam bërë daltoniste”, ka thënë McKee.

Sfondi dhe dera me ngjyrë të errët, ndihmojnë që ky efekt të arrihet edhe më shpejtë dhe jo vetëm përzgjedhja për renditje. /Telegrafi/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.