treni1 730x3191 560x319 - Momenti i frikshëm kur treni del nga hekurudha (Video)

Media e njohur britanike “Daily Mail” ka publikuar momentin, kur treni ka dalë nga rruga në një hekurudhë në veri-lindjen e Tajvanit.

Nga aksidenti, më shumë se 18 persona kanë vdekur dhe 180 persona të tjerë janë plagosur. Videoja tregon momentin e tmerrshëm, kur treni për një moment del nga shinat. Treni del prej rrugës, kur ka një kthesë. Ky tren kishte në bord, në momentin e përplasjes 366 pasagjerë.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.