mozzik 31023940 165045124169336 2804008590770176000 n e1531398063679 780x4391 560x416 - Mozzik mendon se është artist i hiteve

Javë më parë konfirmoi se nuk do të mbajë asnjë koncert gjatë këtij viti në trojet shqiptare.

Mozzik nuk ka zbuluar arsyen e vendimit të tillë, por kjo nuk do të thotë se nuk do të sjell këngë të reja për tregun muzikor shqiptar.

xiki - Mozzik mendon se është artist i hiteve

Reperi ka lënë një mesazh në rrjetet sociale teksa ka ironizuar rreth këngëve që ka sjell ndër vite.

“Hyra në studio dhe u thash producentëve se kësaj radhe po e dua një këngë për qejfi. Badihava, pa e rrok hitin, sun po dal me prej studios”, ka shkruar ai në llogarinë personale në Instagram.

Theksojmë se artisti që në realitet quhet Gramoz Aliu ka performuar në skenën e festivalit të njohur evropian, Openair Frauenfeld, që mbahet çdo vit në Zvicër.

Mozzik në skenë e ka interpretuar hitin e tij në bashkëpunim me Veysel, “Ti amo”, i cili deri më tani është shikuar mbi 34 milionë herë në YouTube.

Ndryshe, ferizajasi është duke punuar në projekte të reja muzikore që do t;i sjell gjatë muajve në vijim. /Ferizaj24

xiki - Mozzik mendon se është artist i hiteve

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.