auto 09mur15626720771 560x416 - “Mural Fest” në Ferizaj nis sot, zgjat një javë

Me datë 10 korrik, në qytetin e Ferizajit do të fillojë Festivali Ndërkombëtar i Muraleve “Mural Fest”. Hapja solemne e këtij edicioni, të katërtit, do të bëhet nga ora 19:00, në ambientet e Restaurant Cotto.

Festivali do të zgjasë nga data 10 korrik deri më datë 17 korrik, në qytetin e Ferizajit. Festivali Mural Fest synon të jetë promotor i nismave të ndryshme që kanë për qëllim shprehjen artistike rreth problemeve të shoqërisë përmes artit.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.