unnamed 5 33 933x4451 560x416 - Në Ferizaj, marrje me prostitucion, arrestohen katër femra

Policia e Kosovës ka mbrëmë ka bastisur një lokal në Ferizaj, me ç’rast janë tri shtetase të Republikës së Shqipërisë, dhe një kosovare.

Sipas Policisë, bastisja është bërë pas një pune operative-hetimore dhe me urdhërin e Gjyqtarit të procedurës paraprake.

“Pas intervistimit të tyre me vendimin e prokurorit kompetent, dy të dyshuara dërgohen në qendrën e mbajtjes, kurse dy të tjera lirohen në procedurë të rregullt.

Gjatë zbatimit të këtij operacioni janë njoftuar edhe inspektoret komunal ku gjatë kontrollit të lokalit dhe dokumentacionit kanë hasur në parregullsi me ç’rast lokali në fjalë është mbyllur.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.