cerdhe 2 696x3921 1 560x392 - Nesër hapen dy çerdhet publike në Ferizaj

Hapja e çerdheve publike e private për fëmijë në Ferizaj, gjen gati këto të fundit në masat mbrojtëse kundër COVID-19.


“Hapja nesër e çerdheve publike e private Ferizaj, gjen gati këto të fundit në masat mbrojtëse kundër virusit COVID-19. Sot, nën mbikqyrjen e Inspektoratit të Komunës u dezinfektuan dy çerdhet publike nën menaxhimin e Komunës, kopshti “Engjujt” dhe “Ardhmëria e jonë”, që e nesërmja kur fillon procesi i punës në këto institucione parashkollore t’i ofroj siguri e mbrojtje shëndetit të fëmijëve e stafit punonjës në këto institucione”, thuhet në njoftimin e komunës.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.