gjon serreqi 780x4391 560x416 - Nesër shkollat në pushim

Institucionet arsimore në Kosovë nuk do të punojnë nesër për nder të ditës së çlirimit të vendit.

12 qershori shënohet si festë zyrtare nëpër institucione ndërsa nuk përfshin institucionet parashkollore.

Kështu ka thënë këshilltari i Ministrit të Arsimit, Valmir Gashi.

“Shkollat janë në pushim ndërsa çerdhet do të punojnë”, tha Gashi.

Në këtë kohë nxënës të komunave të ndryshme po i zëvendësojnë tre ditë të humbura të mësimit gjatë dimrit pëe shkak të motit të ftohtë

Koha e kompensimit dallon nga komuna në komunë duke u varur nga vendimet e DKA-ve përkatëse.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.